Öğrencilerimin projeleri Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen Bilişim Yıldızları yarışmasında yarışıyor, sonuçlar halk oylamasına göre belirlenecek, desteklerinizi bekliyoruz;

lisansustutecrubemcom

Lisansustutecrubem.com Projesi

Öğretim Görevlisi Mehmet Elibol  danışmanlığında Didem öztürk, Ümmühan Çalışkan ve Yağmur Karakuzu tarafından, yurtdışında yüksek lisans veya doktora yapanların tecrübelerini paylaştığı lisansustutecrubem.com projesi hayata geçirilmiştir.

Print

Botemezunu.com Projesi

Öğr. Gör. Mehmet ELİBOL danışmanlığında Gamze ERDEM, Begüm PİŞKİN, Fatmanur ÇAĞLAR botemezunu.com sitesi hayata geçirilmiştir.  Botemezunu.com’ un temel amacı, BÖTE bölümü mezunlarının üniversite ile bağlarını güçlendirerek mezunlarımızın başta iş hayatında olmak üzere öğrencilerimize yol göstermesi ve tecrübelerini paylaşmaları amaçlanmaktadır. www.botemezunu.com ‘u ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

haber_gorseli

Anaokuletkinlikleri.com Projesi

Merve Malkoç ve Muhammed İbrahim Kılıç, Öğr. Gör. Mehmet Elibol danışmanlığında geliştirdikleri web projenin içeriği anaokulu etkinliklerini kapsamaktadır. “anaokuletkinlikleri.com” adresi ile ulaşılabilen projenin geliştirilmesindeki amaç; okul öncesi öğretmenlerinin öğrencileri için etkili, eğlenceli, kalıcı öğrenmeler sağlayabilecek etkinlikler hazırlamalarında onlara yardımcı olabilmektir.

Öğrencilerimiz okul öncesi öğretmenlerinin kullanabilmesi için daha önce hazırlanmış, kullanılmış etkinlikleri anaokuletkinlikleri.com aracılığı ile paylaşıma sunmuşlardır. Etkinlikler paylaşılırken ilgili fotoğraflarla desteklenmiştir.

sinav-takip-sistemi-haber-gorseli

Sınav Takip Mobil Uygulama Projesi

İdris Kolcu ile Cihan Ceviz tarafından ülkemizde yapılan sınavların başvuru ve sınav tarihlerini takip etmenizi sağlayan Sınav Takip Sistemi uygulaması geliştirilerek, yayınlanmıştır.Uygulamayı indirmek için tıklayınız.

mobil_gorsel

Kitap Seli Mobil Uygulama Projesi

Demet Aydın ve Samet Baştarcan Öğr. Gör. Mehmet Elibol danışmanlığında, kitap okumak isteyen bireylerin okumak istedikleri kitap hakkında bilgi alabildikleri ve önceden o kitabı okuyan kişilerin yorumlarını görebildikleri Kitap Seli uygulamasını hayata geçirmişlerdir. Uygulamayı indirmek için tıklayınız.

Tadı damağımda uygulaması

Tadı Damağımda Mobil Uygulama Projesi

Ayşenur Candar ve Elif Naz Bulut tarafından geliştirilen Öğr. Gör. Mehmet Elibol danışmanlığında hazırlanan Tadı Damağımda adlı proje hayata geçirildi. Tadı Damağımda Projesi’nin amacı; kişilere mutfakta yardımcı olabilmek, mutfakla ilgili püf noktaları onlarla paylaşmak ve yepyeni tariflerden onları haberdar etmektir. Bu uygulama sayesinde kişiler mutfak ile alakalı birçok pratik bilgiye anında ve kolay bir şekilde erişebileceklerdir. Uygulamayı indirmek için tıklayınız.

web_sitesi_haber_gorseli

Marmaradergi.com Projesi

Şennur Köken ile Ömer Faruk Akar tarafından hazırlanan; üniversite öğrencilerimizin üretmeleri ve ürettiklerini herkesle paylaşarak bilgi aktarımı sağması düşünülen proje artık hayata geçti. Öncelikle Teknoloji, Psikoloji, Edebiyat ve eğitim alanlarına odaklanan Marmara Dergi; öğrencilerimizin hem akademik hem de kendi alanlarında gelişmelerini sağlamak amacıyla yaptığı araştırma, inceleme ve okumalarını paylaşmayı hedeflemektedir. www.marmaradergi.com adresine ziyaret edebilirsiniz.

egitimveteknolojisi

Egitimveteknolojisi.com Projesi

Demet Aydın ve Samet Baştarcan Öğr. Gör. Mehmet Elibol danışmanlığında eğitim ve teknoloji kavramlarının bir arada olduğu ve eğitmenlerin birbirlerinin deneyimlerinden faydalanması gerektiğini düşünerek “Eğitim ve Teknolojisi” adını verdikleri bir web sitesi yayınlamışlardır. Web sitesini ziyaret etmek için; http://www.egitimveteknolojisi.com/

mobil_uygulama_haber_gorseli

Guguk Mobil Uygulaması

Şennur Köken ve Ömer Faruk Akar tarafından, TEOG, YGS ve LYS sınavına girecek öğrencilerin test çözerken harcadıkları zamanı kronometre oluşturarak fark etmelerini sağlayacak Guguk mobil uygulamasını geliştirerek, yayınlamışlardır. Uygulamayı indirmek için tıklayınız.

botegitim.com

Botegitim.com Projesi

Öğr. Gör. Mehmet Elibol danışmanlığında Ayşenur Candar ve Elif Naz Bulut tarafından hazırlanan www.botegitim.com hayata geçirildi. BÖTE Eğitim Projesi’nin amacı; Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri alanında kaynak niteliğinde bir bilgi platformu oluşturmak, Eğitim ve Teknoloji alanındaki gelişmelerden herkesi haberdar etmektir.

buyubahcesi.com

Buyubahcesi.com Projesi

Öğr. Gör. Mehmet Elibol danışmanlığında Büşra Konak, Fidan Balcı, Leyla Çalpan tarafından hazırlanan http://www.buyubahcesi.com/ web projesinde tabiatta bulunan bitki ve bu bitkilerden elde edilen aromatik yağların kullanımına dair pratik ve  faydalı bilgiler sunulmaya çalışılmıştır.

bilisimogretmenlerihabergorseli

Bilisimogretmenleri.com Projesi

Öğretim Görevlisi Mehmet Elibol  danışmanlığında İdris Kolcu ile Cihan Ceviz tarafından hazırlanan; bilişim öğretmenlerinin ve bilişimle uğraşan her kesimin hayatta karşılaştıkları bilişimle ilgisi sorulara cevap bulabilecekleri  http://bilisimogretmenleri.com/ projesini hayata geçirdi.